Zaczarowany Globus

Wyprodukowany przez Creative Planet w 2020 r.
8K3D StereoPory rokuSłońceZiemiaMeteorologiaKlimat

Pełnometrażowy film animowany wyprodukowany w technologii fulldome z przeznaczeniem na ekrany sferyczne, dedykowany najmłodszym odbiorcom wraz z całymi rodzinami.

Historia opowiedziana w filmie jest angażująca i zaprojektowana tak by zainteresować dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzięki jasnej strukturze edukacyjnej, dzieci mogą usystematyzować posiadaną już przez siebie wiedzę jak i dowiedzieć się nowych informacji.

MAKSYMALNA ROZDZIELCZOŚĆ: fulldome 8K | AUDIO: 5.1 or 2.0 | POCHODZENIE: Polska | GRUPA DOCELOWA: dzieci i rodziny | WERSJE JĘZYKOWE: angielska, polska, kolejne języki są w trakcie produkcji

Złóż zapytanie
Zobacz trailer
Zaczarowany Globus – dowiedz się więcej

Explore

Wyprodukowany przez Creative Planet w 2017 r.
8K3D StereoAstronautykaEksploracja kosmosuHistoria astronomiiPlanetyUkład Słoneczny

Explore to najnowsza produkcja Macieja Ligowskiego, producenta wykonawczego filmu „Na skrzydach marzeń”. Film kontynuuje trend dostarczania wysokiej jakości filmów pod kopuły planetariów i podnoszenie immersyjnych doświadczeń widzow.

Historia koncetruje się wokół motywu podróży czlowieka na Marsa, jednocześnie prezentując i tłumaczącz szersze spektrum tematów związanych z nauką takich jak historia astronomii, geocentryczny i heliocentryczny model wszechświata, prawa Keplera ruchu planet i manewry orbitalne.

MAKSYMALNA ROZDZIELCZOŚĆ: fulldome 8K 2D, fulldome 8K 3D | AUDIO: 5.1, 2.0 | POCHODZENIE: Polska | GRUPA DOCELOWA: starsze dzieci, rodziny, dorośli | DŁUGOŚĆ: 27 minut 13 sekund 9 klatek | WERSJE JĘZYKOWE: angielska, polska, niemiecka, francuska, duński, belgijski, mandaryński, kantoński, koreański, Japoński

Złóż zapytanie
Zobacz trailer
Explore – dowiedz się więcej
Explore by Creative Planet - poster

Nasze produkcje są niezwykłe. Dlaczego?

Produkcje wykonane na zamówienie naszych klientów

Jesteśmy otwarci na zlecenia dotyczące produkcji sferycznych filmów i animacji. Jako wielokrotnie nagradzani producenci tego typu materiałów, braliśmy udział w wielu projektach, począwszy od pojedynczych scen i animacji, aż po całe filmy.

Souk Okaz – Film promocyjny w VR i fulldome

Wyprodukowany przez Creative Planet w 2016 r. na zamówienie klienta – Souk Okaz

Souk Okaz to słynny arabski targ zajmujący ok. 14 km kwadratowych. Jest to unikalna atrakcja turystyczna w Królestwie Arabii Saudyjskiej, uważana za jedno z najważniejszych źródeł dochodów z turystyki w Królestwie. Jego tradycja sięga I wieku naszej ery. Od tego czasu jest corocznie organizowany w tym samy miejscu i pod tą samą nazwą.

Souk Okaz is now graced with a custom-made fulldome projection. The show highlights the transition of Saudi Arabia form historical to modern and hi-tech.

Obejrzyj w VR

Starożytne Niebo (Ancient Skies) – Animacja Stonehenge

Wyprodukowana przez Creative Planet w 2013 r. na zamówienie klienta – Sky-Skan Europe GmbH

Najstarsze zabytki ludzkości mogą skrywać w sobie podwaliny współczesnej nauki Filmy poklatkowe, konwencjonalne techniki filmowe oraz zaawansowana grafika komputerowa zostały ze sobą połączone by w unikalny sposób ukaać archeoastronomię – prężnie rozwijającą się dziś dziedzinę nauki. Film dokumentalny w technologii Fulldome 4K zgłębiający bliskość neolitycznych cywilizacji z nocnym niebem.

„Stonehenge” to animowana sekwencja Fulldome wyprodukowana na potrzeby jednej ze scen filmu planetaryjnego „Starożytne Niebo (Ancient Skies)”.

Produkcja i Animacja – Maciej Ligowski
Modelowanie i Render – Maciej Rasała

Johannes Kepler – Film krótkometrażowy

Wyprodukowany przez Creative Planet w 2015 r. na zamówienie klienta – Planetarium Wenus, Centrum Nauki Keplera, Zielona Góra, Polska

“Johannes Kepler” to film krótkometrażowy na temat życia jednego z największych astronomów w historii ludzkości. To historia człowieka, który zadedykował swoje życie nauce i poszukiwaniom Bożego planu w odkrytych przez siebie prawach. Jest to film w którym dążymy do immersyjnego wykorzystania kopuły planetarium.

Produkcja i Reżyseria – Maciej Ligowski
Dyrektor artystyczny i Animacja – Maciej Rasała
Scenariusz – Zuzanna Ligowska
Modelowanie i Animacja – Leszek Mielczarski
Modelowanie – Mirosław Restel
Udźwiękowienie – Aleksandra Mirska

Studio Produkcyjne Centrum Nauki Kopernik

Wielokrotnie nagradzane filmy fulldome, w których produkcję zaangażowani byli nasi specjaliści i artyści

Dream to Fly by Heavens of Copernicus - Poster

Na Skrzydłach Marzeń

Wyprodukowany przez Studio Produkcyjne Centrum Nauki Kopernik w 2013 r.

„Na Skrzydłach Marzeń” to pierwsza produkcja fulldome w tej części Europy oraz pierwszy film wyprodukowany przez Macieja Ligowskiego. Film został wyprodukowany w planetarium Centrum Nauki Kopernik (dawne planetarium Niebo Kopernika) w Warszawie. Stworzenie tego pokazu było przeżyciem jedynym w swoim rodzaju. Mimo ogromnego doświadczenia filmowego osób zaangażowanych w produkcję, technologia Fulldome 3D stereo okazała się być niezwykłym i ekscytującym wyzwaniem, wymagającym uczenia się większości rzeczy od nowa. Jaki jest efekt finalny? Odwiedź Planetarium Centrum Nauki Kopernik i sam sprawdź!

PRODUCENT WYKONAWCZY: Maciej Ligowski | REŻYSERIA: Paulina Majda | REŻYSERIA ANIMACJI: Maciek Sznabel | ANIMACJA: Bartłomiej Borawski, Maciek Sznabel, Maciej Rasała | DYREKTOR ARTYSTYCZNY: Paulina Majda | SCENARIUSZ: Maciej Ligowski, Paulina Majda, Maciej Sznabel

Halo Ziemia

Wyprodukowany przez Studio Produkcyjne Centrum Nauki Kopernik w 2017 r.

Jakie są początki ludzkiej mowy? Czy w Internecie możemy dzisiaj odnaleźć wszystko czego potrzebujemy? Czy będziemy kiedyś w stanie komunikować się pozaziemskimi cywilizacjami?
Halo Ziemia to druga animacja Fulldome wyprodukowana przez Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ten 30 minutowy film prowadzi widza przez wieki historii komunikacji międzyludzkiej i opowiada w jaki sposób zmieniła ona nasz świat oraz nasze życia.

PRODUCENT WYKONAWCZY: Maciej Mucha | REŻYSERIA: Paulina Majda | REŻYSERIA ANIMACJI: Maciej Rasała | ANIMACJA: Maciek Sznabel, Maciej Rasała, Leszek Mielczarski, Mirosław Restel, Magdalena Sobczak | DYREKTOR ARTYSTYCZNY: Paulina Majda, Maciej Rasała | SCENARIUSZ: Maciej Mucha, Paulina Majda, Maciej Sznabel