Explore by Creative Planet - poster

Powody by kupić Explore

Złóż zapytanie

Interesująca historia

Wierzymy w moc historii. Interesująca i angażująca historia to podstawa dobrego filmu.

Maciej Ligowski, Creative Planet, CEO

Explore opowiadając historię o naszej ambicji skolonizowania Marsa, w nowoczesny i przystępny sposób prezentuje szeroki zakres tematów naukowych. Film ten nie jest kolejnym filmem edukacyjnym, przedstawiającym bezdusznie kolejne fakty naukowe. Analizując na przykładach trzy prawa ruchu planet sformułowanych przez Johannesa Keplera, „Explore” pokazuje w jaki sposób osiągnięcia pojedynczych osób potrafią zmienić świat i jak wiele im zawdzięczamy. Wysokiej jakości wizualizacje, specjalnie skomponowana muzyka i profesjonalna narracja służą jednemu celowi: Zapewnieniu widzom wspaniałego, immersyjnego doświadczenia.

Film rozpoczyna się od przyjrzenia się, w jaki sposób uczeni i naukowcy na przestrzeni wieków używali nieba jako kalendarza i zegara do mierzenia upływu czasu. Ich mapy i katalogi gwiazd stały się podstawą astrologii a następnie dały początek dziedzinie naukowej – astronomii. Teorie Keplera o eliptycznych orbitach planet, pozwoliły na eksplorację kosmosu na wieki po jego śmierci w sposób o jakim nigdy nawet nie śnił. Prawa Keplera mają fundamentalne znaczenie w fizyce i astronomii i są kluczowe dla współczesnych lotów kosmicznych. Transport ludzi i towarów z pomocą statków kosmicznych, polega na tych prawach. Film pokazuje na czym te prawa polegają, wykorzystując proste i łatwe do zrozumienia animacje oraz jasne wyjaśnienia. Następnie, aby pokazać, jak działają podczas eksploracji kosmosu, „Explore” zabiera nas w podróż. Astronauci opuszczają Ziemię, wykonują dwa manewry Hohmanna i dokują do stacji kosmicznej. Następnie udają się na Marsa. W pięknych, kinowych wizualizacjach, film pokazuje statek kosmiczny majestatycznie manewrujący z wykorzystaniem praw Keplera podczas jego podróży z Ziemii na orbitę i dalej, do innych światów.

Wielokrotnie nagradzany film na międzynarodowych festiwalach

Wspaniała grafika

Film od początku jest dostępny w formacie Fulldome 4K 3D, a od Czerwca 2020 roku także w wersji zremasterowanej do Fulldome 8K 3D. Zapierające dech w piersiach wizualizacje to zasługa artystów zaangażowanych w produkcję wielokrotnie nagradzanych filmów planetaryjnych takich jak „Na Skrzydłach Marzeń”, „Halo Ziemia” oraz „Zaczarowany Globus”.

Trailer jest dostępny także w wersji Fulldome: https://vimeo.com/292277464

Zawartość edukacyjna

Film prezentuje i tłumacze zagadnienia naukowe takie jak:

  • Elementy historii astronomii.

  • Heliocentryczny i Geocentryczny model wszechświata.

  • Trzy prawa ruchu planet, sformułowane przez Johannesa Keplera.

  • Manewry orbitalne.

Twórcy

Maciej Ligowski
Maciej LigowskiProducent, Reżyser
Zuzanna Ligowska
Zuzanna LigowskaScenariusz
Maciej Rasała
Maciej RasałaDyrektor Artystyczny
Maciej Ligowski
Maciej LigowskiProducent, Reżyser
Maciej Rasała
Maciej RasałaDyrektor Artystyczny
Zuzanna Ligowska
Zuzanna LigowskaScenariusz

Explore w twoim planetarium

MAKSYMALNA ROZDZIELCZOŚĆ: fulldome 8K 2D, fulldome 8K 3D | AUDIO: 5.1, 2.0 | POCHODZENIE: Polska | GRUPA DOCELOWA: starsze dzieci, rodziny, dorośli | DŁUGOŚĆ: 27 minut 13 sekund 9 klatek | WERSJE JĘZYKOWE: angielska, polska, niemiecka, francuska, duńska, belgijski, mandaryńska, kantońska, koreańska, Japoński

DŁUGOŚĆ LICENCJI: licencja na rok, licencja na 50 lat

PAKIET: Zamów obydwa nasze filmy, naszą najnowszą produkcję – Zaczarowany Globus oraz Explore, by otrzymać rabat.

Poproś o ofertę

Zobacz też:

Zaczarowany Globus

Wyprodukowany przez Creative Planet w 2020 r.
8K3D StereoPory rokuSłońceZiemiaMeteorologiaKlimat

STORY: Pełnometrażowy film animowany wyprodukowany w technologii Fulldome z przeznaczeniem na ekrany sferyczne, dedykowany najmłodszym odbiorcom wraz z całymi rodzinami.

Historia opowiedziana w filmie jest angażująca i zaprojektowana tak by zainteresować dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzięki jasnej strukturze edukacyjnej, dzieci mogą usystematyzować posiadaną już przez siebie wiedzę jak i dowiedzieć się nowych informacji. Dzięki jasnej strukturze edukacyjnej, dzieci mogą usystematyzować posiadaną już przez siebie wiedzę jak i dowiedzieć się nowych informacji.

Dowiedz się więcej